Kurumsal

Endüstriyel mobilya ve ahşap koruma sistemleri sektörünün lideri Kayalar Kimya, 1976 yılında Yılmaz Kayalar tarafından faaliyete geçirilmiştir. Bugün GENÇ, DÜFA, GRALSA, GENÇNOROO ve KAYALAR HAMMADDE gruplarını bünyesinde toplayan Kayalar Kimya; GENÇ markası altında ahşap koruyucu sistemler ve DÜFA markası altında inşaat boyaları üretmekte, Kayalar Hammadde ekibi ile hammadde ithalatı ve ihracatı yapmaktadır.

2011 yılında Güney Kore menşeli uluslararası boya firması NOROO Paints&Coatings ile iş birliğine adım atan Kayalar Kimya, 2012 yılında GENÇNOROO markasıyla sanayi boyaları sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. 48 ülkeye ihracat yapan Kayalar Kimya, GRALSA markasıyla ahşap koruma sistemleri üretimini İspanya fabrikasında sürdürmektedir. İç pazarda ahşap koruma sistemleri sektörünün lider markası GENÇ, üretim yapmaya başladığı günden bu yana yenilikçi, kaliteye ve yeni teknolojilere önem veren vizyonuyla hızla büyümeye devam etmektedir.

2005 yılında DÜFA markası ile inşaat boyaları pazarına da giren Kayalar Kimya, inşaat grubunda kendi teknolojisini ve bilgi birikimini arttırarak büyümeye devam etmektedir. Kayalar Kimya, bu ürün grubunda %100 yerli ürünlerle pazarda rekabet etmektedir.

Türkiye mobilya boya ve vernik pazarının yaklaşık %25'ine sahip Kayalar Kimya, ilk günden beri vazgeçmediği dürüstlük, kararlılık ve yenilikçi ilkeleri, genç ve dinamik ekibiyle sektörüne en yeni teknolojileri ve ürünleri sunmaktadır. İleri teknoloji yatırımı, geniş ürün yelpazesi ve modern üretim teknikleri ile rakiplerine üstünlük sağlayan Kayalar Kimya, her yıl artan büyüme grafiğiyle başarısını ispatlamıştır. KAYALAR KİMYA, AR-GE çalışmaları ile dünyayı sürekli izleyen, yeniliklere açık, kurumsal yönetime inanan, başarı ve planlama odaklı, yenilikçi ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olan bir firmadır.

Copyright © 2014 | Kayalar Hammadde Kurumsal Web Sitesi